Artykuły
article-img

Motywacja do nauki, motywacja do pracy

W ramach oceniania kształtującego uczniowie dowiadują się: czego nauczą się dzięki konkretnej lekcji, co będą umieć, gdy poznają materiał całego działu. To ważne, by wiedzieć, dokąd się zmierza, jaki się ma cel. W edukacji pomaga to motywować do pracy.

A Ty, nauczycielu? Wiesz, dokąd zmierzasz?

article-img

Jak rozmawiać z rodzicami (i zachować spokój)?

Jako nauczyciel często masz okazję trenować sztukę rozmawiania z rodzicami uczniów. A rodzice uczniów czasem mają zupełnie odmienne zdanie w kwestii edukacji i wychowania dziecka, niż ty. Jak dojść do porozumienia?

article-img

Jak wspierać swoje dziecko w nauce?

Zaangażowani i troskliwi rodzice często zastanawiają się, jak wspierać dziecko w nauce. To szerokie zagadnienie, ale można pokusić się o stworzenie listy spraw do zapamiętania.

article-img

Jak inspirować uczniów?

Jeśli jesteś nauczycielem, wiedz, że wykonujesz najważniejszy zawód świata. To od ciebie zależy, jacy ludzie będą mieli wpływ na losy świata już za kilkanaście lat.

 
article-img

Przyszłość zaczyna się teraz

Znajomość języków obcych to dzisiaj podstawa do sukcesu nie tylko w życiu zawodowym ale i społecznym. Unia Europejska poszła niedawno o krok dalej: zdolność komunikowania się w językach obcych uznała za jedną z ośmiu kluczowych kompetencji współczesnego świata.